Aparaty EKG przenośne – jakie kupić – Sprawdź

Aparaty EKG przenośne – jakie kupić – Zapraszamy

Elektroniczny kardiograf lub przenośny aparat ekg to powszechnie stosowane urządzenie medyczne, które pomaga w rejestrowaniu i monitorowaniu czynności elektrycznych serca. Odbywa się to {przez usytułowanie|poprzez umieszczenie{ elektrod i zacisków we właściwych miejscach na ciale pacjeta. Chociaż kliniczne i szpitalne aparaty EKG wykorzystują do 12 odprowadzeni z kolejnymi trzema parami elektrod kończynowych i przedsercowych, przenośne EKG przeznaczone do użytku domowego składają się tylko z dwóch głównych odprowadzeń. Wykorzystując naszą wiedzę i doświadczenie, aby znaleźć najlepszy wybór spośród różnorodnych dostępnych opcji, stwierdziliśmy, że istnieje kilka bardzo dobrych apratów EKG dostępnych w przystępnych cenach. W związku z tym, aby podjąć odpowiednią decyzję o zakupie, klient musi dokonać wyboru na podstawie między innymi kluczowych wymagań, dostępnych funkcji i budżetu.


Rodzaje aparatów EKG:  Istnieje duża liczba rodzajów aparatów EKG dostępnych obecnie na rynku, od kilku tysięcy zł do kilkudziesięciu tysięcy. Te drogie aparaty są zwykle większe, bardziej skomplikowane, a ich funkcjonalność dostosowana jest do szpitali. W tym artykule nacisk  został położony na mniejszych urządzenia, które są przeznaczone do użytku domowego. Aparaty EKG nie pokazują rzeczywistego funkcjonowania serca, dlatego pomiar czynności elektrycznej serca musi być bardzo dokładny, aby doktor lub pacjent mógł wybrać dalszy sposób postępowania. 

Skuteczność przenośnego aparatu EKG: 

Głównym celem przenośnego EKG jest diagnostyka stanu serca w zakresie jego aktywności elektrycznej. Dlatego kluczowym kryterium wyboru jest znalezienie takiego, które daje dokładne wyniki w swoim zakresie operacyjnym w niezawodny i spójny sposób. Gwarantuje to, że postępowanie po pomiarze pracy serca będzie właściwym sposobem przeciwdziałania wykrytym nieprawidłowościom / fluktuacjom. Większość maszyn EKG generalnie wykorzystuje te same mechanizmy rejestracji danych, różnią się one zwykle użytymi w produkcji materiałami i jakością wykonania. EKG nie pokazuje bezpośrednio rzeczywistego funkcjonowania i ruchu serca; aparat rejestruje aktywność elektryczną, która jest dobrym wskaźnikiem wydajności serca. Prawidłowo funkcjonujące serce często ma nieprawidłowe odczyty EKG. 

Polecamy aparaty ekg: http://www.euro-medical.pl/aparaty-ekg

Podstawowe funkcje aparatów EKG:

Zapis w pamięci urządzenia –  umożliwia rejestrację i zapamiętanie poprzednich odczytów EKG, pomagając tym w tworzeniu ważnych statystyk do monitorowania zdrowia serca. Jest to konieczne, jeśli planujesz później pokazać lekarzowi wyniki przez pewien okres.

Tryby –  niektóre EKG umożliwiają ciągłe monitorowanie. To są te, które powinieneś preferować, aby mieć lepszy obraz ogólnej kondycji serca.

Pamiętając o tych kwestiach, można zawęzić wybór do najbardziej odpowiedniego  przenośnego aparatu EKG do  użytku domowego .