Funkcje i możliwości Kardiomonitora – w dobie COVID-19

Funkcje i możliwości Kardiomonitora – w służbie ochrony zdrowia

Kardiomonitory mierzą, dystrybuują i wyświetlają kombinacje parametrów życiowych, takich jak tętno, SPO2, NIBP, temperatura. Kardiomonitory specjalistyczne są zwykle używane w szpitalach i klinikach, aby zapewnić chorym opiekę na wysokim poziomie. Przenośne monitory pacjenta są kompaktowe i energooszczędne. Dzięki temu mogą być używane na każdym oddziale a również przez ratowników medycznych w celu ułatwienia diagnozy w terenie, umożliwienia monitorowania i przesyłania danych do osób w innych lokalizacjach.

Doktorzy i pracownicy służby zdrowia najczęściej monitorują cztery główne parametry życiowe: temperaturę ciała, PR, częstość oddechów i ciśnienie krwi. 

Kardiomonitory wspomagają prowadzenie opieki nad pacjentem w gabinetach lekarskich, przychodniach, szpitalnych oddziałach intensywnej opieki medycznej oraz podczas transportu pogotowia ratunkowego. Kardiomonitory służą do monitorowania osób dorosłych, dzieci i noworodków.


Jedne parametry życiowe mogą być najważniejsze do monitorowania w różnych sytuacjach medycznych. Na przykład pomiar saturacji („nasycenie tlenem obwodowym”) jest wymagany podczas operacji i na sali wybudzeń, aby zapewnić odpowiednią opiekę nad pacjentem. Pomiar Sp02 jest nieoceniony na etapie pierwszej diagnostyki osób chorych na COVID-19.

Polecamy kardiomonitory: http://www.euro-medical.pl/kardiomonitory

Wieloparametrowe monitory pacjenta zapewniają wymagany widok złożony na pierwszy rzut oka. Niektóre z nich obejmuje konfigurowalne ustawienia parametrów życiowych oraz kompleksowe alarmy dźwiękowe i wizualne. Dostępne sąIstnieją różne rozmiary, z różną liczbą monitorowanych parametrów. Możliwość przenoszenia i możliwości wielokrotnego użytku stanowią wysoki stosunek ceny do wydajności, eliminując potrzebę stosowania wielu typów monitorów. Ten niezbędny sprzęt zapewnia zespołom opieki więcej informacji, których potrzebują, będąc przy pacjencie.

Funkcje i możliwości monitora pacjenta

Kardiomonitory są czasami nazywane monitorami czynności życiowych, monitorami EKG lub monitorami znieczulenia. Niezależnie od użytej nazwy, możliwości i przenośność sprawiają, że wszystkie monitory oferowane przez Euro-Medical Żywiec są przydatne w różnych ustawieniach.

Wybierz monitor, który najlepiej spełniają Twoje potrzeby kliniczne.

Podstawowe funkcje i korzyści dostępne w konkretnych modelach obejmują:

– Kompaktowe i łatwe w przenoszeniu

– Łatwe przekształcanie podstawowych  parametrów życiowych: salę operacyjną na monitor przyłóżkowy

– Mobilność w przypadku wsparcia ambulatoryjnej pracy w terenie

– Obsługa wielojęzycznego interfejsu operacyjnego

– Ekrany LCD o wysokiej rozdzielczości z regulacją jasności

– Konfigurowalne wyświetlanie żądanych parametrów życiowych

– Wyliczanie dawki leku

– Gromadzenie indywidualnych danych pacjenta  (niektóre do 360 godzin). Możliwość przechowywania danych na karcie SD

– Wbudowany port USB

– Wbudowana technologia WAN lub port LAN do transmisji danych w czasie rzeczywistym

– Funkcja pracy w sieci z centralną stacją monitorującą

– Opcjonalna funkcja drukowania umożliwiająca drukowanie danych klinicznych w czasie rzeczywistym

Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego produktu do swoich potrzeb, nie wahaj się z nami skontaktować. Chętnie pomożemy. Euro-Medical tel: 33-444-60-70 lub mailowo: biuro[@]euro-medical.pl