Holtery ciśnienia

Urządzenie do pomiaru ciśnienia krwi Holtera jest noszone przez pacjenta przez dwadzieścia cztery godziny. Urządzenie rejestruje zmiany ciśnienia krwi w ciągu 24 godzin.

Holterowe monitorowanie ciśnienia krwi ocenia poziomy ciśnienia krwi pacjenta przez 24 godziny, w normalnym środowisku i aktywności pacjenta poza gabinetem lekarskim.

Badanie jest konieczne w przypadku podwyższonych odczytów ciśnienia krwi, aby wykluczyć lub potwierdzić rozpoznanie nadciśnienia i ocenić wyniki leczenia wcześniej rozpoznanego nadciśnienia.

Podczas dochodzenia mankiet do pomiaru ciśnienia krwi zostanie przymocowany do ramienia, a do poziomu biodra zostanie przymocowany rejestrator. Zwykle rejestrator rejestruje ciśnienie krwi co 30 minut w ciągu dnia i co 2 godziny w nocy. Ogólnie rzecz biorąc, dochodzenie jest dobrze tolerowane. Automatyczne napełnianie mankietu może powodować nieprzyjemne uczucie ciśnienia u pacjentów ze szczególnie wysokimi wartościami ciśnienia krwi. Nie zaleca się wykonywania ruchów na dużą skalę za pomocą ramienia wyposażonego w mankiet i śpiącego lub zmoczenia ramienia (weź kąpiel lub prysznic itp.).

Jeśli interesują Państwa holtery ciśnienia, znajdziecie je na stronie.