Kupujesz aparat ekg do swojej praktyki? – Porady

ELEKTROKARDIOGRAF? 

Potrzebujesz modelu z interpretacją czy bez niej? Chcesz by był przenośny? Czy musi się łączyć z komputerem? Ile kosztuje elektrokardiograf?. Ile będą kosztować materiały eksploatacyjne i akcesoria? To najważniejsze pytania, które trzeba zadać przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Najważniejsze jest jednak znalezienie niezawodnego i niedrogiego aparatu EKG, który spełni Twoje oczekiwania. Polecamy: http://polecane24.pl/aparaty-ekg/

Ten przewodnik pomoże ci zrozumieć podstawy, pomoże ci znaleźć odpowiedni aparat EKG – Innymi słowy: Pomoże Ci podjąć najlepszą możliwą decyzję o zakupie.


Co to jest aparat EKG? Historia Aparatów EKG.

W 1901 roku Willem Einthoven, holenderski lekarz, wynalazł pierwszy aparat ekg za pomocą galwanometru sznurkowego. Einthoven otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny w 1924 r. Za pracę w elektrokardiografii.

W 1927 r. General Electric Company (GE) opracował własną wersję aparatu EKG z wykorzystaniem lampowych wzmacniaczy próżniowych z lampą i lustrem, które śledziły impulsy elektryczne na błonie.

Wykorzystując te same zasady co te wczesne maszyny EKG, dzisiejsze aparaty ewoluowały w kompaktowe systemy półprzewodnikowe. Istnieją  przenośne aparaty EKG stosunkowo lekkie, aby można je było łatwo przenosić między oddziałami szpitalnymi. Niektóre z nich posiadają wspomaganą komputerowo interpretację normalnych i nienormalnych wyników EKG. Większość ma wbudowane drukarki i ekrany dotykowe LCD o wysokiej rozdzielczości. Niektóre z nich są nawet poręczne, dzięki czemu dzisiejsze modele są szybsze i bardziej przenośne niż kiedykolwiek wcześniej.

Polecamy aparaty ekg firmy: http://www.euro-medical.pl/aparaty-ekg

Aparat EKG 1200G

EKG przenośny 12 – kanałowy o dobrej konstrukcji budowy z możliwością drukowania 3/6/12 wyników na papierze termicznym 210mm, wyposażony w ekran LCD 8″, polskie język, automatyczną interpretację, wbudowaną baterią – 90 minut pracy lub 4 godziny czuwania. Aparat posiada wejście USB, dzięki któremu może połączyć się z komputerem. Aparat EKG łatwy obsłudze przeznaczony do placówek służby zdrowia oraz gabinetów ginekologicznych czy położniczych.


Wyposażenie standardowe:

• aparat EKG ECG1200G

• komplet elektrod do aparatu

• zasilający przewód, oraz wejście na USB

• żel do EKG

• znacznik pacjentki

• rolka papieru 210 mm

• software

• książeczkę z opisem użytkowania aparatu


Opcje dodotkowe;

• Wózek pod aparat z wysięgnikiem